Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych

Fot. Radosław Jurga

W ostatni weekend kwietnia w poznańskiej „Chwiałce” rozgrywany był turniej 1/16 Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, którego nasz klub – MKS Poznań był gospodarzem.

MKS Poznań trafił do grupy F razem z MLKS Czarni Olecko, UKS Olimpia Biała Podlaska i SKS Kusy Kraków.
Wszystkie mecze od pierwsze gwizdka były bardzo zacięte i każda z drużyn walczyła o punkty do ostatniego gwizdka.
Pierwszego dnia UKS Olimpia pokonała Czarnych Olecko 37:34, a MKS Poznań uległ gościom z Krakowa 21:28. W sobotę drużyna z Olecka dopisała swoje pierwsze punkty pokonując SKS Kusy Kraków, a poznaniacy wyszarpali dwa cenne punkty wygrywając spotkanie po rzutach karnych i tym samym otworzyli sobie furtkę do awansu.
Niedzielne spotkania wyłoniły zwycięzców, którzy awansowali do 1/8 turnieju Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. Serdecznie gratulujemy drużynom: z Krakowa i Olecka. Powodzenia!

Ogromne ukłony i podziękowania kierujemy do naszych sponsorów, z którymi stworzyliśmy kolejne piękne, sportowe wydarzenie! Państwu Magdalenie i Łukaszowi Szafryna i fimie VITALMED, Panu Damianowi Garstce i firmie REMO, Państwu Joannie i Jakubowi Majorkowi oraz naszym niezastąpionym Rodzicom za organizację oraz za przygotowanie hali.
A Wy drodzy Kibice, kolejny raz pokazaliście, że jesteście naszym cennym ósmym zawodnikiem, DZIĘKUJEMY!

*Dofinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania
#poznanwspiera