Lider pokonany

W meczu 5 kolejki pierwszej ligi piłkarzy ręcznych MKS Poznań pokonał zespół Sokoła Stary Browar Kościerzyny 27:21. Była to pierwsza porażka zawodników z Kaszub z tym sezonie. Poznaniacy przystępowali do tego meczu w bojowych nastrojach. Co prawda w składzie zabrakło doświadczonych Rafała Niedzielskiego i Jakuba Pochopienia, ale ich młodsi koledzy obiecywali walkę od pierwszej do ostatniej minuty.

I jak się okazało słowa dotrzymali. Po dwóch bramkach Mateusza Pacały i jednym trafieniu Jakuba Kasperczaka na tablicy wyników było 3:0 dla miejscowych. Doświadczony zawodnik czerwo-czarnych był jak się później okazało cichym bohaterem spotkania. Do przerwy podopieczni Domana Leitgebera prowadzili 12:9. Po zmianie stron nie zwolnili tempa. Na 13 minut przed końcem meczu prowadzili już 20:13. W bramce dobre interwencje zaliczał Piotr Góral, a w ataku bramki zdobywali Miłosz Bekisz i Daniel Bartłomiejczyk. Po tym dobrym fragmencie coś się w grze gospodarzy zacięło i do głosu doszli goście. Szybko rzucone cztery bramki dodały wiatr w żagle kościerskiej siódemce. W kluczowym momencie meczu ciężar gry na swoje barki wziął Bartosz Przedpełski. Najpierw zdobył dwie bramki z gry, a po chwili dołożył kolejną z rzutu karnego, którego sam chwilę wcześniej wywalczył. Poznaniacy uspokoili grę i dowieźli bardzo cenne zwycięstwo do ostatniej syreny.
Ostatecznie MKS Poznań pokonał Sokół Stary Browar Kościerzyna 27:21 i zainkasował dwa bardzo ważne punkty.