Kryzys się pogłębia

Szóstej z rzędu porażki doznali w rozgrywkach 1 ligi piłkarze ręczni MKSu Poznań. W 15 kolejce rozgrywek podopieczni Domana Leitgebera przegrali na własnym parkiecie z zespołem Orlenu Wisły II Płock 26:28. Przetrzebieni kontuzjami poznaniacy przystępowali do tego meczu z nadziejami na korzystny wynik i zdobycie bardzo potrzebnych dwóch punktów. I choć początek meczu należał do gości to po bramce Miłosza Bekisza w 20 minucie to MKS prowadził 8:6. Końcówka pierwszej odsłony należała jednak do przyjezdnych i po kilku błędach i niewykorzystanych dwóch rzutach karnych po stronie gospodarzy to Wisła schodziła do szatni z zaliczką trzech bramek ( 12:9). Wspomniane karne były prawdziwą zmorą czerwono-czarnych w tym meczu bowiem w sumie aż pięć razy poznaniacy marnowali rzuty z linii 7 metrów. Po zmianie stron gracze z Płocka szybko zdobyli dwie bramki i prowadzili już 15:10. Poznaniacy zabrali się do odrabiania strat i po bramce najskuteczniejszego wśród miejscowych Wojciecha Ledera było już tylko 19:21. Była szansa na zmniejszenie strat do jednego oczka, ale Bartosz Przedpełski w kontrataku trafił w słupek.Tych słupków i poprzeczek było w tym meczu po poznańskiej stronie dużo, a rywal skrzętnie wykorzystywał każdy błąd. Na półtorej minuty przed końcem płotczanie prowadzili 28:23 i nawet szaleńczy zryw miejscowych w samej końcówce meczu nie pomógł zmienić niekorzystnego wyniku. Orlen Wisła II Płock pokonał MKS Poznań 28:26 i zainkasowała dwa bardzo cenne dla układu dolnej części tabeli punkty.

-„Ilość problemów, które nas dopadły w ostatnim okresie jest przytłaczająca. Nie zmienia to jednak faktu, że przegraliśmy kolejny mecz i nasza sytuacja staje się coraz trudniejsza. Porażkę biorę na siebie. To ja odpowiadam za wynik zespołu i mam tego pełną świadomość. Przed nami bardzo trudne zawody w Świdnicy. Musimy zrobić wszystko co na tą chwilę możemy, że zdobyć tam dwa punkty”- powiedział tuz po meczu trener zespołu Doman Leitgeber.

Bramki dla MKSu zdobyli:

B.Badowski, P.Góral, T.Sobota, W.Leder 7, M.Bekisz 6, M.Tokaj 5, D.Bartłomiejczyk 4, M.Pacała 3, J.Pochopień 1, B.Przedpełski, Ł.Niedzielak, M.Witucki, H.Narożny, B.Grycman, D.Komisarek, A.Żochowski