Krótka przygoda z Pucharem Polski

Na pierwszej rundzie piłkarze ręczni MKSu Poznań zakończyli rozgrywki w Pucharze Polski. Zawodnicy ze stolicy Wielkopolski przegrali na wyjeździe z Nielbą Wągrowiec 23:27 i odpadli z dalszej rywalizacji. Czerwono-czarni przystąpili do wtorkowego meczu bez kontuzjowanych Tomasza Łączkowiaka, Rafała Niedzielskiego i Huberta Narożnego. Wolne dostali również Jakub Kasperczak, Mateusz Pacała, Wojciech Leder i Bartosz Badowski. Po drugiej stronie zabrakło chorego Cezarego Marciniaka, a na ławce rezerwowych zasiedli Dariusz Widziński i Bartosz Świerad. W mecz lepiej weszli goście, którzy po kilku minutach prowadzili 3:0. Po chwili widowisko się wyrównało, a wynik oscylował w okolicy remisu. Po 30 minutach gry poznaniacy prowadzili 15:13. Po zmianie stron ich przewaga wzrosła do pięciu bramek ( 18:13 ), ale końcówka meczu należała już do gospodarzy. Po golu Dawida Pietrzkiewicza w 52 minucie Nielba doprowadziła do remisu 22:22. Gospodarze wykorzystali w ostatnim fragmencie gry niezrozumiałą karę dwóch minut dla Mikołaja Wituckiego i wyprowadzili swój zespół na trzybramkowe prowadzenie. Ostatnią w tym meczu bramkę rzucił wspomniany wcześniej Pietrzkiewicz ustalając wynik meczu na 27:23
dla Nielby.
W poznańskim zespole na plus zagrali Łukasz Niedzielak, Maciej Tokaj, Miłosz Bekisz i Bartosz Przedpełski. Kilka udanych akcji w końcówce meczu zaliczył także młody Mikołaj Witucki. Wśród gospodarzy prym wiedli Łukasz Hoffman, Robert Kamyszek i zdobywca sześciu bramek Dawid Pietrzkiewicz.
Przed poznaniakami krótki okres przygotowań do sobotniego meczu z Pomezanią Malbork.
Nielba zmierzy się na wyjeździe z SPR Tarnów
Bramki dla MKSu zdobyli:
MKS Poznań: Zarzycki, Góral – Witucki 3, Grycman 1, Klopsteg 3, Przedpełski 1, Pochopień 2/1, Tokaj 4/1, Bekisz 3, Niedzielak 6, Maćkowiak, Bartłomiejczyk,  Żochowski
Karne: 2/4.
Kary: 2 min.