Kolejny rywal z górnej półki

Wybrzeże Gdańsk to  marka sama w sobie. Przez wiele lat drużyna z Gdańska była niedoścignioną na krajowym podwórku, a zespoły z zagranicy marzyły o sparingach z tą renomowaną ekipą. Po krótkim okresie posuchy klub z Pomorza powrócił na salony. W poprzednim sezonie dowodzony przez duet Waszkiewicz – Wleklak zespół rywalizował na parkietach Superligi. Dopiero w ostatniej kolejce gdańszczanie zaprzepaścili szanse na pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Po spadku do 1 ligi w klubie doszło do kilku zmian. Drużynę opuścili Marcin Lijewski, Kacper Adamski i Andrzej Rakowski. W ich miejsce zakontraktowano Macieja Suwisza, Pawła Ćwiklińskiego i Michała Bednarka. Mecze rozgrywane w okresie przygotowawczym pokazywały siłę nowej drużyny. Niestety dla gdańszczan zawody ligowe już tak dobrze nie wypadały. Po przegranym meczu w Kościerzynie ławkę trenerską opuścił jeden z najbardziej doświadczonych i utytułowanych szkoleniowców – Daniel Waszkiewicz, a jego miejsce zajął bardzo dobrze znający pomorski klimat Marcin Lijewski. Wybrzeże pod okiem byłych reprezentantów Polski  Wleklak – Lijewski pokonało w poprzedniej kolejce w derbowym pojedynki SMS i przy porażce Sokoła z Poznaniu awansowało na fotel lidera pierwszej ligi. Poznaniacy zagrają w Gdańsku w sobotę w ramach 6 kolejki rozgrywek o mistrzostwo 1 ligi. W porównaniu do meczu z Sokołem dużych zmian nie będzie. W składzie zabraknie pauzującego za czerwoną kartkę Jakuba Pochopienia, a na prawym skrzydle nie zobaczymy także Wojciecha Ledera. Pod jego nieobecność szansę gry w większym wymiarze czasowym otrzymają Artur Klopsteg i Bartosz Grycman. Tydzień temu czerwono-czarni pokonali lidera rozgrywek. Czy tym razem będzie podobnie?
Początek spotkania w sobotę o godzinie 17.00