Kolejna wygrana przed własną publicznością

Dwa kolejne punkty przypisali sobie piłkarze ręczni MKSu Poznań zwyciężając w meczu 9 kolejki rozgrywek o mistrzostwo 1 ligi piłkarzy ręcznych z MKSem Muller Grudziądz 35:22.Poznaniacy tak naprawdę już do przerwy przesądzili o losach spotkania bowiem po 30 minutach prowadzili 18:8. Pierwszą bramkę w meczu ładnym rzutem pod poprzeczkę zdobył Bartosz Przedpełski. Chwilę później odpowiedział Przemysław Mrozowicz i było 1:1. Jeszcze tylko raz na tablicy świetlnej był remis (2:2).
Od 5 minuty gospodarze mozolnie budowali swoją przewagę. W ataku dobre zawody rozgrywał Maciej Tokaj, cenne bramki zdobywali Łukasz Niedzielak i wspomniany Przedpełski. W bramce z minuty na minuty lepiej bronił Piotr Góral i po kwadransie gry było 9:4 dla miejscowych. W drugiej części pierwszej połowy do głosu doszli poznańscy skrzydłowi ( Wojciech Leder i Mateusz Pacała), którzy szybkimi kontratakami wyprowadzili zespół na 10-cio bramkową przewagę. Po zmianie stron czerwono-czarni kontrolowali wydarzenia na boisku. Na lewym skrzydle popis swoich niemałych umiejętności zaprezentował Miłosz Bekisz, a bardzo dobre otwarcie swojej przygody w 1 lidze zanotował Mikołaj Witucki, który w swoim debiucie rzucił trzy bramki. Ostatecznie MKS Poznań pokonał beniaminka z Grudziądza 35:22 i po 9 rozegranych meczach ma na swoim koncie 10 punktów.
Bramki dla MKSu zdobyli:
P.Góral, B.Badowski, D.Zarzycki, M.Tokaj 8, M.Bekisz 5, Ł.Niedzielak 4, M.Pacała, B.Przedpełski, J.Pochopień, M.Witucki po 3, B.Grycman , W.Leder , D.Bartłomiejczyk po 2, J.Kasperczak, R.Niedzielski, H.Narożny.