Klasa sportowa o profilu piłki ręcznej w LO XVIII w Poznaniu

Klub MKS Poznań wraz z Dyrekcją Zespołu Szkół Geodezyjno Drogowych w Poznaniu zaprasza wszystkich zainteresowanych na zebranie organizacyjne w sprawie otwarcia pierwszej klasy sportowej z piłki ręcznej, które odbędzie się 12 lutego o godzinie 18.00 w budynku ZSGD na ulicy Szamotulskiej 33. Zebranie dotyczy zarówno uczniów klas trzecich gimnazjum jak i ósmych szkół podstawowych i będzie połączone z wizytacją szkoły oraz rozmową z Dyrekcją i nauczycielami placówki.

ZSGD w Poznaniu to szkoła z wieloletnimi tradycjami dysponująca bursą szkolną, przestronnymi salami lekcyjnymi, pracowniami tematycznymi oraz wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną rozumiejącą potrzeby młodych sportowców.Współpracując z klubem MKS Poznań placówka pozwala na połączenie edukacji z uprawianiem sportu. Szkoła ściśle współpracuje z ZPRP w Polsce i objęta jest programem Ośrodków Szkolenia Piłki Ręcznej co wiąże się z dostępnością do darmowego sprzętu sportowego, a także dofinansowaniem wyjazdów szkoleniowych organizowanych przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce.

W związku z reformą oświaty szkoła zamierza otworzyć osobne klasy dla absolwentów gimnazjum oraz uczniów kończących szkołę podstawową.

Wszystkich serdecznie zapraszamy !