Juniorzy zakończyli sezon wygraną

Wysokim zwycięstwem nad Liderem Swarzędz zakończyli sezon juniorzy MKSu Poznań. Podopieczni Domana Leitgebera pokonali rówieśników zza miedzy  52:29 i na pewno zajęli w tabeli miejsce w pierwszej trójce. Ponieważ nie wszystkie spotkania zostały już rozegrane to musimy się wstrzymać z ostateczną weryfikacją rozgrywek. Młodzi poznaniacy rozegrali w sumie 16 meczów z czego wygrali 12. Zważywszy na fakt, że drużyna złożona jest z zawodników urodzonych w roku 2001 i 2002 to wynik na pewno jest sukcesem. Sezon zasadniczy pokazał, że czerwono-czarni są w ścisłej czołówce w Wielkopolsce.Wśród najlepszych strzelców zespołu wymienić należy Aleksa Kamińskiego, Adama Wawrzonkowskiego, Jana Wichniarka oraz Trojana Stróżyńskiego.Silnym punktem drużyny są również bramkarze Krzysztof Mańczak oraz Krzysztof Buczko.Największymi pechowcami sezonu są Grzegorz Der i Hubert Przybylski , którzy z powodu poważnych kontuzji część spotkań oglądali z trybun.

Po świętach na zawodników z Newtona czekają jeszcze dwa mecze mecze barażowe z KPR Ostrovią Ostrów Wlkp.

Projekt współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Poznania