Juniorzy z awansem do 1/8 MPJ!!!

W miniony weekend zespół Trenera Jakuba Kasperczaka uczestniczył w 1/16 Mistrzostw Polski Juniorów. Poznaniacy wraz z trzema innymi zespołami trafili do grupy D. W ciągu trzech dni rozegrali trzy mecze kolejno z: TS ZEW Świebodzin, MKS Zagłębie Lubin i SPR Górnik Zabrze i w każdym odnieśli ZWYCIĘSTWO!
W pierwszym, trudnym spotkaniu z gospodarzami turnieju Poznaniacy osłabieni kadrowo zdobyli cenne punkty pokonując przeciwników 37:35 (15:16). W drugim meczu przeciwko MKS Zagłębie Lubin nasz zespół nie był faworytem, lecz po pierwszym gwizdku sędziego to MY dyktowaliśmy tempo i kontrolowaliśmy cały przebieg meczu co pozwoliło triumfować po raz drugi. Ostatni mecz w 1/16 MPJ MKS Poznań rozegrał przeciwko drużynie SPR Górnik Zabrze, w którym postawili kropkę nad „i” kończąc turniej z kompletem punktów. Wszystkie spotkania nie należały do najłatwiejszych, a poziom sportowy był bardzo wyrównany.

TS ZEW Świebodzin – MKS Poznań 35:37 (16:15)
MKS Poznań – MKS Zagłębie Lubin 22:19 (12:9)
SPR Górnik Zabrze – MKS Poznań 24:27 (9:19)

 

Znamy już terminarz rozgrywek 1/8 Mistrzostw Polski Juniorów, które odbędą się 4-6.02.2022 w Płocku:

PIĄTEK:
17:00 – MKS Poznań – Auto-Moto-Fan SPR Przemyśl
19:00 – ORLEN Wisła Płock – UKS Anilana Szkoła Gortata Łódź
SOBOTA:
16:00 – UKS Anilana Szkoła Gortata Łódź – MKS Poznań
18:00 – ORLEN Wisła Płock – Auto-Moto-Fan SPR Przemyśl
NIEDZIELA:
10:00 – Auto-Moto-Fan SPR Przemyśl – UKS Anilana Szkoła Gortata Łódź
12:00 – ORLEN Wisła Płock – MKS Poznań

Awans do kolejnego etapu, jakim będzie 1/4 MPJ wywalczą sobie dwie najlepsze drużyny.

Trzymajmy
mocno kciuki za Naszych!