Juniorzy walczyli do końca

Bardzo bliscy awansu do rozgrywek centralnych byli juniorzy poznańskiego MKSu. Prowadzeni przez Jakuba Kasperczaka czerwono-czarni ulegli w drugim meczu barażowym Tęczy Kościan 24:27 czym niestety zakończyli ligowe zmagania w tym sezonie.

Po wtorkowym remisie gracze MKSu przystępowali do piątkowego rewanżu z nadziejami na dobry wynik. I choć zdecydowanym faworytem tego dwumeczu byli zawodnicy Tęczy to już po pierwszym pojedynku było jasne, że poznaniacy tanio skóry nie sprzedadzą. O piątkowej porażce zadecydował głównie początek meczu, w którym miejscowi szybko zbudowali przewagę czterech trafień. Ambitni goście mozolnie odrabiali straty i na 10 minut przez końcową syreną miejscowi prowadzili tylko 20:18. Na nieszczęście poznaniaków Tęcza zdobyła cztery bramki z rzędu i mogła się cieszyć z upragnionego awansu do Ćwierćfinałów Mistrzostw Polski Juniorów.

Młodzi szczypiorniści z Newtona w obu spotkaniach pokazali charakter i dużą wole walki. Kolejny popis swoich umiejętności zaprezentował w bramce Jędrzej Ockert, kilka ładnych zagrań pokazał Stanisław Jastrzębski, a swoje bramki dorzucili także Trojan Stróżyński i Dominik Glonek, którzy na co dzień występują w zespole juniora młodszego.

Mecz z Tęczą Kościan był pożegnaniem z ligowym graniem dla juniorów. Swój cel jakim był awans do grupy finałowej osiągnęli, a mecze barażowe pokazały, że w przyszłym sezonie powinni bić się o prym w Wielkopolsce.