Juniorzy pokonali Lidera

Wysokie zwycięstwo odnieśli w swoim ostatnim meczu w tym roku juniorzy poznańskiego MKSu. Najstarsi w gronie młodzieżowców pewnie pokonali Lidera Swarzędz 47:24 i zajmują w tabeli dobre, trzecie miejsce.Początek spotkania był w miarę wyrównany. Miejscowi regularnie marnowali dobrze wypracowane sytuacje rzutowe, a gracze ze Swarzędza skrzętnie gromadzili swój dorobek bramkowy. Sytuacja zmieniła się w drugiej części pierwszej połowy. Poznaniacy włączyli ”drugi” bieg i jeszcze przed przerwą odjechali rywalom na 9 bramek (20:11). Po zmianie stron gospodarze nie zwolnili tempa, a ich przewaga rosła z minuty na minutę. Prawdziwym katem Lidera okazał się Maciej Szamajda, który zdobył w tym spotkaniu aż 13 bramek.

Przed młodymi graczami MKSu kilka dni odpoczynku. Po Nowym Roku poznaniacy muszą rozegrać w krótkim okresie czasu jeszcze cztery mecze. Ich rywalami będą Nike Kalisz, Tęcza Kościan, Wolsztyniak Wolsztyn i KPR Ostrovia Ostrów Wlkp.