Juniorzy młodsi zakończyli fazę grupową

Zwycięskim meczem ze Spartą Oborniki zakończyli rywalizację w fazie grupowej juniorzy młodsi poznańskiego MKSu. Gimnazjaliści z Newtona pokonali rówieśników z Obornik 26:15 czym przypieczętowali awans do grupy finałowej. Poznaniacy w pierwszej połowie grali bardzo niemrawo i nieskutecznie. Marnowali dobre sytuacje rzutowe i popełniali mnóstwo niewymuszonych błędów własnych. Do przerwy podopieczni Domana Leitgebera prowadzili 11:10.Po zmianie stron oglądaliśmy już zupełnie inną drużynę. Wynik drugiej odsłony otworzył ładnym rzutem z prawego rozegrana Aleks Kamiński, a czerwono czarni rozpoczęli mozolne budowanie przewagi. Kapitalna gra w obronie pozwoliła gospodarzom na utratę tylko 6 bramek w całej drugiej części spotkania, a szybkie kontrataki były na tyle skuteczne, że z minuty na minutę wygrana w tym meczu była bliższa. Najskuteczniejsi w obozie miejscowych byli Trojan Stróżyński i Adam Wawrzonkowski, którzy solidarnie zdobyli dla swojej drużyny po 6 bramek.

To było ostatnie spotkanie ligowe juniorów młodszych w tym roku. Mecze w fazie finałowej odbędą się dopiero po Nowym Roku.