Juniorzy młodsi wygrali w Koninie

Drugie z rzędu zwycięstwo odnieśli w tegorocznych rozgrywkach juniorzy młodsi MKSu Poznań. Tym razem dwa punkty zdobyli w Koninie, gdzie w sobotnie południe pokonali miejscowy Start 28:25. Początek spotkania należał do miejscowych, którzy po 10 minutach prowadzili 6:3. Poznaniacy do remisu doprowadzili w równe 10 minut później, kiedy Trojan Stróżyński zdobył bramkę z rzutu karnego i było 8:8. Do przerwy czerwono-czarni prowadzili 13:12, ale drugą część spotkania rozpoczynali w osłabieniu bowiem tuż przed ostatnim gwizdkiem pierwszej połowy na ławkę kar powędrował Marcin Radniecki. Po zmianie stron goście wrzucili drugi bieg i mozolnie budowali swoją przewagę. Dobrą zmianę w bramce dał Krzysztof Mańczak, na prawym skrzydle regularnie bramki zdobywał Adam Wawrzonkowski, celnymi rzutami popisywał się Antoni Milecki, a dobrze na środku rozegrania kierował grą Piotr Iskra. Poznaniacy wyprowadzili w 51 minucie swój zespół na cztero bramkową przewagę i nie oddali jej do końca zawodów.

MKS Poznań pokonał Start Konin 28:25 i zainkasował dwa cenne punkty.

Bramki dla MKSu zdobyli:

K.Buczko, K.Mańczak, T.Stróżyński 6, A.Wawrzonkowski 6, A.Milecki i G.Der po 4, P.Iskra 3, A.Ziobrowski, A.Kamiński,L.Czarnik, M.Figaj, K.Kędzierski po 1, J.Wichniarek, D.Glonek, S.Andrzejewski, M.Radniecki