Juniorzy młodsi wygrali ligę wojewódzką

Mimo jednobramkowej porażki (33:34) w ostatnim swoim meczu z KPR Ostrovią Ostrów Wlkp. juniorzy młodsi MKSu Poznań zwyciężyli w rozgrywkach wojewódzkich w swojej kategorii wiekowej. Podopieczni Domana Leitgebera awans do Ćwierćfinałów Mistrzostw Polski zapewnili sobie już na trzy kolejki przed zakończeniem rozgrywek,ale na południe Wielkopolski jechali w bojowych nastrojach. Pojedynek w Ostrowie nie układał się po myśli poznaniaków od samego początku. Czerwono-czarni słabo grali w obronie i tracili mnóstwo bramek. Na szczęście nie najgorzej radzili sobie w ataku i do przerwy przygrywali różnicą tylko dwóch bramek. Po zmianie stron goście najpierw doprowadzili do remisu, wyszli na trzybramkowe prowadzenie i …przegrali końcówkę spotkania 4:0 tracąc ostatnią bramkę równo z końcową syreną…Trudno to logicznie wytłumaczyć, ale taki jest sport. Dla młodych poznaniaków była to co prawda pierwsza w sezonie przegrana, ale też jasny sygnał, że ciągle trzeba nad sobą pracować.

Przed nimi trzy tygodnie przygotować do turnieju ćwierćfinałowego,który w dniach 13-15 kwietnia odbędzie się w sali na Newtona 2.