Juniorzy Młodsi wśród najlepszych 12 drużyn w Polsce!

Od piątku do niedzieli w Żukowie juniorzy młodsi MKSu Poznań walczyli w turnieju 1 /8 Mistrzostw Polski w swojej kategorii wiekowej. I słowo walczyli w pełni oddaje to co wydarzyło się na Pomorzu. W pierwszym meczu poznaniacy przez większość meczu prowadzili z Miedzią Legnica, lecz w końcówce do głosu doszli rywale i ostatecznie to oni cieszyli się z trzech punktów wygrywając 30:26. Jeszcze bardziej dramatyczny był przebieg drugiego meczu z Wybrzeżem Gdańsk. Do przerwy podopieczni Domana Leitgebera i Jakuba Kasperczaka prowadzili 14:11 i ponownie w drugiej połowie oddali pole przeciwnikowi przegrywając ostatecznie 29:26. W ostatnim meczu z Olimpią Biała Podlaska było zupełnie odwrotnie. Pierwsza połowa słaba i nieskuteczna, a w drugiej odsłonie popis charakteru i umiejętności i tym razem z tarczą a nie na tarczy.
Młodzi poznaniacy zameldowali się w 12 najlepszych drużyn w Polsce w swojej kategorii wiekowej. To wielki sukces tych młodych ludzi i powtórka wyniku juniorów. Wielkie brawa i gratulacje dla całego zespołu !!!

Skład MKSu Poznań w sezonie 2021/2022: Biegoń Adam, Fajfer Jacek, Garstka Oskar, Gromadzki Jakub, Jelinski Tomasz, Kasner Jakub, Kelm Jakub, Majorek Jeremiasz, Nowaczyk Kasper, Nowiński Aleksy, Olejnik Tomasz, Orszulak Michał, Polak Aksel, Runowski Sebastian, Sakwa Mateusz, Spychała Jakub, Szała Filip, Dominik Obst.