Juniorzy młodsi powalczyli w barażach

Pierwszy mecz z Tęczą Kościan pozbawił młodych poznaniaków szans na odegranie czołowej roli w walce o awans do rozgrywek centralnych.W rozgrywanym w sobotę w Kościanie turnieju barażowym po emocjonującej końcówce awansowali szczypiorniści Posnanii I Poznań.Zawodnicy MKSu Poznań wysoko przegrali na inaugurację z gospodarzami i tak naprawdę już po tym meczu ich szanse na zajęcie pierwszego miejsca były minimalne. Podopieczni Andrzeja Siekierskiego nie spuścili głów i w meczu z późniejszym triumfatorem imprezy zremisowali w regulaminowym czasie gry, a w rzutach karnych pokonali rywala zza miedzy. Co ciekawe, gdyby w tym meczu MKS pokonał Posnanię bez karnych awans uzyskaliby miejscowi.

Szczypiorniści MKSu zanotowali w dwóch meczach w sumie dwa punkty,ale ich postawa szczególnie w drugim meczu może napawać optymizmem.Poznaniacy są zespołem o rok młodszym , a zdobyte doświadczenia powinno zaprocentować w przyszłości.

Przed czerwono-czarnymi bardzo krótka przerwa bowiem już we wtorek rozegrają zaległy mecz ligowy z rówieśnikami z Posnanii II Poznań