Juniorzy młodsi pokonali Tęczę

Kolejną wygraną zanotowali na swoim koncie juniorzy młodsi MKSu Poznań. Tym razem w pokonanym polu zostawali Tęczę Kościan wygrywając na boisku przeciwnika 30:29. Początek meczu należał zdecydowanie do miejscowych. Zawodnicy z Kościana skrzętnie korzystali z błędów czerwono-czarnych i po 10 minutach prowadzili 7:3. Sygnał do zmiany gry na lepszą dał Piotr Iskra zdobywając dla swojej ekipy czwartą bramkę. Do remisu po 12 doprowadził dobrze grający Grzegorz Der, a do przerwy młodzi poznaniacy prowadzili 18:15. Po zmianie stron goście kontrolowali przebieg wydarzeń do 55 minuty. Na pięć minut przed końcową syreną podopieczni Domana Leitgebera prowadzili już 29:23 i nic nie zapowiadało nerwowej końcówki. Niestety zawodnicy z Newtona zepsuli aż pięć sytuacji sam na sam z rzędu i Tęcza zmniejszyła straty tylko do jednego oczka ! Na szczęście dla przyjezdnych na więcej  gospodarzom nie  starczyło czasu i dwa cenne punkty wróciły do Poznania.

Była to czwarta wygrana MKSu z grupie finałowej. Poznaniacy walczą o trzecie miejsce w tabeli, a do zakończenia sezonu zasadniczego pozostały jeszcze dwie kolejki.

Bramki dla MKSu zdobyli:

K.Mańczak, A.Wawrzonkowski 6, G.Der 5, E.Bernacik 4, D.Glonek, M.Figaj po 3, P.Iskra, S.Andrzejewski, T.Stróżyński, A.Kamiński po 2, M.Dryjer 1, Ł.Czarnik, A.Ziobrowski, H.Przybylski