Juniorzy młodsi pokonali Ostrovię

W meczu na szczycie rozgrywek w kategorii juniora młodszego MKS Poznań pokonał Ostrovię Ostrów Wlkp. 35:24.Po rundzie zasadniczej obie ekipy były liderami swoich grup. Los tak chciał, że drużyny spotkały się ze sobą już w pierwszej kolejce rundy finałowej. Pierwsza część spotkania była bardzo wyrównana. Poznaniacy próbowali odskoczyć rywalowi, ale robili na tyle nieporadnie, że różnica pomiędzy zespołami wynosiła najwyżej dwie bramki. Kapitalną partię rozgrywał w bramce Krzysztof Mańczak i to głównie dzięki jego interwencjom poznaniacy do przerwy prowadzili 15:13. Po zmianie stron gospodarze byli już mniej gościnni. Ciężar zdobywania bramek wziął bardzo skutecznie na swoje barki Grzegorz Der,który w sumie zanotował na swoim koncie 9 bramek. Dobry fragment gry miał również Mateusz Figaj, a na kole skuteczny był Jan Wichniarek. Przewaga podopiecznych Domana Leitgebera rosła z minuty na minutę. Ostatecznie młodzi poznaniacy wywindowali wynik do 35:24 i zainkasowali kolejne trzy punkty. W ekipie gości klasą dla siebie był Dawid Molski, który dla swojej drużyny zdobył aż połowę bramek.

Przed czerwono czarnymi dwa dni przerwy i kolejny pojedynek. Tym razem na Newtona zawita Tęcza II Kościan.

MKS Poznań – KPR Ostrovia 35:24 ( 15:13 )

Bramki dla MKSu zdobyli:

K.Mańczak, K.Buczko, G.Der 9, J.Wichniarek 7, M.Figaj 4, A.Wawrzonkowski 3, A.Milecki,P.Iskra,E.Bernacik, M.Dryjer,T.Stróżyński po 2,G.Białek,A.Kamiński po 1, I.Cichy, K.Skarbiński,