Juniorzy młodsi lepsi od Nielby

Ważne dwa punkty zdobyli w czwartek juniorzy młodsi poznańskiego MKSu. Prowadzeni przez Domana Leitgebera gimnazjaliści pokonali Nielbę II Wągrowiec 25:21 i zachowali szansę na awans do grupy finałowej. Czerwono-czarni zaczęli ten mecz niemrawo i po 8 minutach przegrywali 1:5. Na szczęście dość szybko zwarli szyki szczególnie w defensywie, a po bramce Trojana Stróżyńskiego doprowadzili do remisu 8:8. Do końca pierwszej połowy młodzi poznaniacy rzucili jeszcze 8 bramek, a stracili tylko trzy i do szatni obie ekipy schodziły przy wyniku 16:11 dla miejscowych. Po zmianie stron oglądaliśmy dużo walki i ambitnej gry z obu stron, ale wszystko pod kontrolą gospodarzy. Ostatecznie MKS Poznań pokonał Nielbę II Wągrowiec 25:21 i dołożył do swojego konta kolejne dwa oczka .

Bramki dla MKSu zdobyli:

K.Mańczak, K.Buczko, T.Stróżyński i P.Iskra po 5, E. Bernacik 3, S.Andrzejewski, A.Wawrzonkowski, M.Figaj i A.Ziobrowski po 2, M.Radniecki, A.Kamiński, Ł.Czarnik i J.Wichniarek po 1, D.Glonek, A.Milecki