Juniorzy młodsi awansowali do ćwierćfinałów

Kolejny ciężki dzień ma za sobą filar poznańskiego MKSu – Jakub Kasperczak. We wtorek jako zawodnik do ostatnich sekund drżał o zwycięstwo z SMSem Gdańsk, a dzień później jako trener walczył w rewanżowym meczu barażowym o awans co Ćwierćfinału Mistrzostw Polski juniorów młodszych. Młodzi poznaniacy co prawda ulegli w Koninie miejscowemu Startowi 27:33, ale lepszym bilansem bramkowym w dwumeczu awansowali do rozgrywek centralnych. W pierwszym meczu czerwono-czarni zwyciężyli 26:20, a że rzucili przeciwnikowi więcej bramek na wyjeździe to oni mogli się cieszyć końcowego sukcesu. Gospodarze już do przerwy odrobili część strat i prowadzili 18:14. Po zmianie stron dorzucili jeszcze jedno oczko, a tuż przed końcem spotkania zwiększyli prowadzenie do sześciu bramek. Szczęście tym razem uśmiechnęło się do graczy z Newtona i to MKS Poznań obok Sparty Ostrów Wlkp. będzie reprezentował Wielkopolskę w rozgrywkach na szczeblu centralnym.

Zarówno zwycięzcom jak i  pokonanym gratulujemy pięknej sportowej postawy, a za młodych poznaniaków trzymamy kciuki w dalszych rozgrywkach.

Drużynę MKSu reprezentowali:

H.Wójtowicz,  J.Ockert, D.Hellwing, J.Podgórny, S.Napierała, H.Przybylski, S.Jastrzębski, D.Glonek, D.Wojtczak, H.Dolny, M.Szuba, D.Skraburski, K.Jańczak, J.Wasyniak