Jest upragnione zwycięstwo

Długo kazali czekać na zwycięstwo swoim kibicom piłkarze ręczni MKSu Poznań. Szczypiorniści ze stolicy Wielkopolski w meczu 16 kolejki rozgrywek o mistrzostwo 1 ligi pokonali w Świdnicy miejscowy ŚKPR 32:22 i zainkasowali dwa bardzo cenne punkty. Dla obydwu drużyn niedzielny pojedynek był bardzo istotny w kontekście utrzymania na zapleczu Superligi , a początek spotkania zapowiadał duże emocje. Mecz otworzył bardzo skuteczny w ostatnim okresie Wojciech Leder, ale po dwóch bramkach miejscowych było 2:1 dla ŚKPR. Jeszcze w 9 minucie na tablicy widniał wynik 4:3 dla poznaniaków, ale od tego momentu na boisku rządzili już tylko podopieczni Domana Leitgebera. W bardzo krótkim okresie czasu czerwono-czarni zdobyli aż 8 bramek bramek nie tracąc żadnej i w 18 minucie prowadzili 12:3.Co ciekawe, aż sześć z tych bramek zdobył Maciej Tokaj, a dwie dorzucił wspomniany Leder. Wychowanek płockiej Wisły zakończył to spotkanie z dorobkiem 12 bramek na swoim koncie, przy czym, aż 9 zdobył z linii 7 metrów. Końcówka pierwszej odsłony należała do gospodarzy, którzy ambitną postawą głównie w obronie zniwelowali rozmiary porażki do 5 trafień ( 11:16 ). Po zmianie stron pierwszą bramkę zdobyli miejscowi, ale kolejne ponownie padły łupem zawodników z Newtona. Skuteczny na lewym skrzydle był Mateusz Pacała, dwie cenne bramki dorzucił Daniel Bartłomiejczyk, a gdy gola na 30:19 zdobył ładnym rzutem Bartosz Grycman jasnym się stało, że dwa punkty pojadą do Poznania.

Poznaniacy wygrywając w Świdnicy odnieśli pierwszą wygraną w tym sezonie na wyjeździe. Zwycięstwo to pozwoliło MKSowi awansować na 9 lokatę w tabeli.

Bramki dla MKSu zdobyli:

Zarzycki, Góral – Tokaj 12, Leder 6, Pacała 3, Pochopień 3, Narożny 2, Bartłomiejczyk 2, Grycman 1, Bekisz 1, Niedzielak 1, Witucki 1,Przedpełski, Żochowski, Kasperczak, Klopsteg,