Jedno zwycięstwo w dwóch meczach na szczycie

Dwa ważne mecze rozegrały w czwartek drużyny młodzika i juniora młodszego. Ci pierwsi na własnym boisku po pięknej walce ulegli Ostrovii Ostrów Wlkp 30:32, a ich starsi koledzy wywieźli cenne punkty z Wągrowca pokonując miejscową Nielbę I 34:27. Dla podopiecznych Bartosz Gąsiorowskiego była to dopiero pierwsza porażka w rozgrywkach i mimo straty punktów w dalszym ciągu zachowują miejsce w samych czubie tabeli. Juniorzy młodsi natomiast pierwszą rundę rozgrywek zakończyli bez porażki. W czwartkowym meczu prowadzili od początku do końca spotkania, a ich przewaga w pewnym momencie wynosiła nawet dziewięć bramek. Kapitalne zawody rozegrał Mateusz Figaj,który na lewym skrzydle był nie do zatrzymania przez zawodników gospodarzy. Równie skuteczny był na drugiej stronie Trojan Stróżyński, a w defensywie ciężką pracę wykonał duet Wichniarek – Milecki. Młodzi poznaniacy mają teraz tydzień przerwy, a po niej zmierzą się 21 listopada u siebie z Liderem Swarzędz.