Grali o medale

Dwie poznańskie szkoły współpracujące z klubem MKS Poznań grały w tym tygodniu w Finałach Wojewódzkich rozgrywek szkolnych.Prowadzona przez Tomasza Drobnego Szkoła Podstawowa nr 10 zajęła w Wągrowcu czwarte miejsce w Wielkopolsce, a Gimnazjum nr 54 zakończyło turniej na trzecim miejscu ulegając po dramatycznym półfinale rówieśnikom z Kalisz 13:14. Gimnazjaliści w batalii o brąz gładko pokonali kolegów z Konina 38:5 i z brązowymi medalami na szyi wracali do domów. Ta sztuka nie udała się ich młodszym kolegom, którzy do przerwy remisowali ze szkołą z Leszna 7:7, ale po zmianie stron więcej zimnej krwi zachowali zawodnicy z południowej wielkopolski i to oni wskoczyli na podium zwyciężając 11:8.

Te dwa finały wojewódzkie były ostatnimi imprezami szkolnymi jakie rozgrywane będą w tym roku. Przed nami jeszcze rozgrywki ligowe. Już w środę dzieci z MKSu I pojadą do Włoszakowic na finał wojewódzki w swojej kategorii wiekowej, a w dniach 22-24 w Krapkowicach juniorzy młodsi stoczą bój o awans do Półfinału Mistrzostw Polski.Ich pierwszym rywalem będzie Wisła Płock.