Grali bez naszych

W miniony weekend odbyła się 21 kolejka rozgrywek o mistrzostwo 1 ligi. Szczypiorniści MKSu rozgrywali ją jeszcze przed świętami pokonując SMS Gdańsk 26:25. W sobotnio – niedzielnych spotkaniach również nie brakowało emocji. W  Lesznie miejscowy Real Astromal jedną bramką pokonał Sokoła Kościerzynę, a dwa punkty obronił w pełnym tego słowa znaczeniu Jakub Skorupiński broniąc rzut karny wykonywany przez przyjezdnych tuż przed ostatnią syreną. W Wolsztynie podopieczni Zbigniewa Markuszewskiego prowadzili z MKSem Kalisz na kwadrans przed końcem meczu czterema bramkami, ale ostatecznie ulegli wyżej notowanemu rywalowi 25;28. Równie ciekawie było w Gdyni, gdzie miejscowa Spójnia dość niespodziewanie uległa Pomezanii Polski Cukier 29:33. Kolejny triumf na swoim koncie zanotował lider z Olsztyna, który gładko pokonał beniaminka ze Świdnicy tracąc tylko 16 bramek.

Poniżej prezentujemy wyniki zakończonych już spotkań 21 kolejki: