G-54 najlepsze w półfinale wojewódzkiej Gimnazjady

W czwartek w sali sportowej Gimnazjum nr 54 w Poznaniu odbył półfinał wojewódzkiej Gimnazjady w piłce ręcznej chłopców. W turnieju rozegrano sześć wyrównanych spotkań, a o awansie do finału tej imprezy decydował lepszy stosunek bramkowy poszczególnych drużyn. Bezkonkurencyjni w tej imprezie byli uczniowie Gimnazjum nr 54 w Poznaniu. Podopieczni Domana Leitgebera pokonali kolejno rówieśników z Buku 20:8, Gimnazjum nr 6 z Konina 23:8, a na koniec Gimnazjum nr 1 z Gołańczy 21:14 i z pierwszego miejsca awansowali do najlepszej czwórki szkół gimnazjalnych w Wielkopolsce. O drugie miejsce zażarta walka trwała do ostatniego meczu. Trzy zespoły miały na swoim koncie po jednej wygranej, a najlepszym bilansem bramkowym legitymowali się młodzi koninianie i to oni zagrają w finale. Trzecie miejsce zajęło Gimnazjum z Gołańczy, a tuż za podium uplasowali się bukowianie.

Po zakończeniu turnieju odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów oraz wyróżnień indywidualnych. Nagrodami rzeczowymi wyróżniono także najlepszych zawodników poszczególnych drużyn:

A.Wawrzonkowski z Poznania, A.Duszyński z Gołańczy , K.Napierała z Buku  oraz Maciej Kowalski z Konina

Finał wojewódzki odbędzie się 12 kwietnia w Poznaniu. Początek o godzinie 11. Obok wspomnianych szkół z Poznania i Konina wystąpią w nim uczniowie z Kalisza i Wągrowca.

Poniżej prezentujemy wszystkie wyniki czwartkowego półfinału:

1.Gimnazjum nr 54 Poznań – Gimnazjum nr 1 w Buku  20:8

2.Gimnazjum nr 6 Konin – Gimnazjum nr 1 w Gołańczy   17:9

3.Gimnazjum nr 54 w Poznaniu – Gimnazjum 6 w Koninie  23:8

4.Gimnazjum nr 1 w Buku – Gimnazjum nr 1 w Gołańczy  19:20

5.Gimnazjum nr 54 Poznaniu – Gimnazjum nr 1 w Gołańczy  21:14

6.Gimnazjum nr 6 w Koninie – Gimnazjum nr 1 w Gołańczy  10:12

W szeregach Gimnazjum nr 54 w Poznaniu wystąpili reprezentujący na co dzień klub MKS Poznań w rozgrywkach ligowych następujący uczniowie:

K.Mańczak, K.Buczko, M.Figaj, A.Ziobrowski, E.Bernacik, A.Milecki, P.Iskra, S.Andrzejewski, G.Der, A.Kamiński, A.Wawrzonkowski, T.Stróżyński, J.Wichniarek, D.Glonek, M.Radniecki