Dzieci powalczyły w finale wojewódzkim

W zakończonym w środowe popołudnie Finale Wojewódzkim w kategorii dzieci młodzi poznaniacy zajęli ostatecznie szóste miejsce.Sam udział w tak prestiżowej imprezie był dla szczypiornistów MKSu nagrodą za całoroczny wysiłek. Losowanie nie było zbyt pomyślne i czerwono-czarni trafili na faworyzowaną Polonię Środa Wlkp i gospodarzy z Włoszakowic.I choć w obu pojedynkach wygrana była blisko to smak zwycięstwa poznali przeciwnicy.

Jak występ swoich podopiecznych ocenia trener Tomasz Drobny?;-

„Walczyliśmy, toczyliśmy wyrównane pojedynki (10:12 z Włoszakowicami, 11:15 ze Środa Wlkp i 9:13 z Lesznem.) ale nie udało się wygrać choć byliśmy blisko. Gra w piłkę ręczną polega na zdobywaniu bramek a nie na „zabiciu ” piłką bramkarza drużyny przeciwnej. Turniej finałowy kończymy na 6 miejscu. Ze sposobu rozgrywania piłki w ataku mogę być zadowolony. Ze skuteczności zdecydowanie nie”
W finale Mistrzostw Województwa Polonia Środa wygrała 15:12 z Ostrovią Ostrów Wlkp. 😉gratulujemy medalistom!