Dwa remisy i dwie porażki

Dużo ligowego grania w tym tygodniu zaliczyły drużyny MKSu występujące w rozgrywkach WZPRu. Na plac wybiegli młodzicy, juniorzy młodsi i juniorzy. Ci ostatni mimo bardzo dobrego początku wyraźnie przegrali w Wągrowcu z miejscową Nielbą 29:40. Ich młodsi koledzy do ostatnich sekund gonili wynik w derbowym starciu z Posnanią. Ostatecznie padł remis po 26 co trzeba uznać za sukces czerwono-czarnych bowiem większość zawodników Posnanii to gracze o rok starsi. Dużo emocji dostarczył również pojedynek pierwszej ekipy młodzików z Liderem Swarzędz. Nie pomogła strzelecka forma duetu Eryk Bernacik – Bartosz Maćkowiak, który łącznie zdobył dla swojego zespołu aż 22 bramki. Poznaniacy zremisowali z rywalem zza miedzy 33;33 i stracili pierwszy punkt w tym sezonie. Swój kolejny mecz rozegrali także gimnazjaliści z drugiej drużyny młodzika. W pierwszej połowie pojedynek z Polonia Środa Wlkp. był wyrównana, ale w drugiej części goście mozolnie budowali swoją przewagę i ostatecznie wysoko zwyciężyli.

W kolnym tygodniu swoje pierwsze turnieje rozegrają zespoły dzieci. We wtorek i czwartek w sali sportowej Gimnazjum nr 54 zagrają podopieczni Joanny Draszkiewicz, Tomasza Drobnego i Bartosza Gąsiorowskiego.

Początek zawodów o godzinie 16.00