Dwa pożyteczne sparingi z Grunwaldem

Kolejne dwa sparingowe mecze mają za sobą piłkarze ręczni MKSu Poznań. Ich rywalem tym razem był lider II ligi  Grunwald Poznań. Szczypiorniści z Newtona dwukrotnie okazali się lepsi od rywala, ale wynik w tych meczach nie był sprawą najważniejszą. Obydwa zespoły intensywnie przygotowują się do rundy rewanżowej i każdy mecz kontrolny jest okazją do przećwiczenia pewnych elementów gry na przeciwniku. Pierwszy mecz czerwono- czarni kontrolowali od samego początku i zwyciężyli 32:26.W rewanżu wojskowi pokazali,że nieprzypadkowo są jedyną drużyna bez porażki w II lidze. W bramce szalał Filip Tarko, a w ataku klasę pokazał doświadczony Krzysztof Martyński i po 17 minutach podopieczni trenera Walczaka prowadzili nawet 13:7. Na więcej pierwszoligowcy już nie pozwolili i jeszcze przed przerwą odrobili straty. Po zmianie stron zagrali dużo lepiej i zwyciężyli 31:25. Z dobrej strony pokazał się przede wszystkim Artur Klopsteg, a w końcówce meczu kilka ładnych bramek zanotował na swoim koncie Mikołaj Witucki.

Przed poznaniakami wolny weekend. We wtorek do Poznania zawita Real Astromal Leszno.