Dwa mecze, sześć punktów

Dwa bardzo cenne zwycięstwa odnieśli w czwartek młodzi szczypiorniści MKSu Poznań. W swoim inauguracyjnym spotkaniu młodzicy pod wodzą Jakuba Kasperczaka pokonali Start Konin 34:20. Kilka chwil później po bardzo wyrównanym pojedynku ich starsi koledzy z drużyny juniorów ograli Nielbę Wągrowiec 33:27 i zanotowali trzecią wygraną w lidze. O ile młodzi dość łatwo poradzili sobie z rywalem , o tyle w meczu juniorów wynik długo oscylował wokół remisu.I choć podopieczni Domana Leitgebera przez całe spotkanie minimalnie prowadzili, o tyle trudno im było zdobyć bezpieczną przewagę. Kapitalne zawody rozgrywali Adam Wawrzonkowski i Aleks Kamiński, którzy solidarnie zdobyli dla swojej drużyny po 8 bramek. Zawodów nie dokończył Grzegorz Der, który doznał nieprzyjemnej kontuzji i został  zniesiony z boiska.

Wśród młodzików również prym wiedli leworęczni. Najskuteczniej rzuty na bramkę rywali oddawali Kacper Jańczyk i Michał Jaskowski. Podobać się mogli również Eryk Uyen, Sebastian Runowski oraz Filip Kosmowski.

Przed juniorami kilka dni na regenerację i dwa mecze w przeciągu trzech dni. We wtorek czerwono-czarni zmierzą się z Grunwaldem, a w czwartek pojadą do Kościana na mecz z miejscową Tęczą.