Dużo weekendowego grania

Na  dwóch frontach jednocześnie w miniony weekend rozgrywały swoje towarzyskie mecze drużyny poznańskiego MKSu. W Środzie Wielkopolskiej podczas I Turnieju Piłki Ręcznej o Puchar Starosty Średzkiego rywalizowali juniorzy młodsi i pierwszy zespół młodzików, natomiast w Wągrowcu w I Memoriale Andrzeja Szymczaka wzięli udział juniorzy i drugi zespół młodzika. Również w Wągrowcu swój debiut na ławce trenerskiej zaliczyła Ania Śmigowska rywalizując w nietypowym turnieju na trawie z zespołami dzieci. W Środzie Wielkopolskiej juniorzy młodsi w bardzo doborowej stawce zajęli miejsce czwarte rywalizując m.in z drużyną mistrza Polski ŚKPR Świdnica czy Śląskim Wrocław. Młodzicy pod wodzą Bartosza Gąsiorowskiego również nie próżnowali i zajęli szóste miejsce . W Wągrowcu przetrzebieni kontuzjami juniorzy dzielnie stawiali opór gospodarzom oraz Sparcie Oborniki, a młodzicy wrócili do domu ze srebrnymi medalami na piersi.

Dla najstarszych drużyn było to dobre przetarcie przed zbliżającymi się dużymi krokami rozgrywkami ligowymi.Już w przeszłym tygodniu startują bowiem juniorzy, a tydzień później juniorzy młodsi. Pierwszym rywalem tych pierwszych będzie drużyna Wolsztyniaka Wolsztyn