Dobry czwartek młodzieży

Dwa bardzo dobre mecze rozegrali w czwartek młodzieżowcy poznańskiego MKSu. Podopieczni Jakuba Kasperczaka po dobrym spotkaniu odnieśli dwubramkowe zwycięstwo z Nielbą Wągrowiec (27:25) natomiast juniorzy młodsi pokonali Spartakusa Buk 25:19. To druga z rzędu wygrana poznańskich juniorów w tym sezonie. Czerwono-czarni od początku spotkania grali agresywnie w obronie i ani przez moment nie przestraszyli się faworyzowanego rywala.W ataku brylowali Dominik Hellwing, Stanisław Jastrzębski i Jarek Wasyniak, którzy w sumie zdobyli aż 18 bramek. Chwilę wcześniej, w inauguracyjnym w nowym sezonie meczu dwa punkty zdobyli juniorzy młodsi. Gimnazjaliści z Newtona pokonali Spartakusa Buk 25:19 prowadząc do przerwy 12:9. Bardzo dobrą partię rozgrywał w bramce Krzysztof Mańczak, obroną świetnie kierował Dominik Glonek, a niezwykle skuteczny był Trojan Stróżyński, który aż osiem razy pokonał bramkarza rywali.

W swoich kolejnych spotkania juniorzy zmierzą się w czwartek w derbowym pojedynku z Grunwaldem , a juniorzy młodsi pojadą w sobotę do Konina. W czwartek natomiast zainaugurują rozgrywki młodzicy.