Dobra lekcja juniorów młodszych

Na tarczy z rozgrywanego na Opolszczyźnie Ćwierćfinału Mistrzostw Polski wrócili juniorzy młodsi MKSu Poznań. Poznaniacy wysoko przegrali wszystkie swoje mecze i zajęli w turnieju czwarte miejsce. W Krapkowicach bezkonkurencyjni byli zawodnicy Wisły Płock, którzy z trzema wygranymi zajęli pierwsze miejsce. Z awansu do dalszego etapu rozgrywek cieszyli się także gracze Lwa Kłodzko. Trzecie miejsce zajęła Gwardia Opole.

Jedynym miłym akcentem tej imprezy była nominacja Krzysztofa Mańczaka na najlepszego bramkarza turnieju. Pozostali zawodnicy po prostu zawiedli. I choć prawie cały zespół był rocznikowo młodszy, a kilka kontuzji przetrzebiło mocno skład jeszcze przed zawodami to młodzi poznaniacy przekonali się na własnej skórze ile pracy trzeba jeszcze włożyć , żeby osiągnąć poziom gwarantujący wyrównaną grę z zespołami z czołówki Polski.

To była ostatnia impreza juniorów młodszych w tym sezonie. Przed nimi roztrenowanie i wyczekiwane wakacje.

Przygotowania do nowego sezonu rozpoczną się w połowie sierpnia obozem w Pniewach.