Czy wrócimy jeszcze na parkiet …?

”Zostań w domu”. Takie hasło przyświeca w ostatnim okresie każdemu z nas. Rozgrywki ligowe we wszystkich dyscyplinach zostały w Polsce wstrzymane i chyba nie ma sportowca, który z utęsknieniem nie wypatruje końca ogólnokrajowej kwarantanny.W piłce ręcznej część rozstrzygnięć już znamy. Władze Superligi zakończyły sezon według aktualnej tabeli.Mistrzem Polski jest kolejny raz zespół z Kielc,srebrem zadowolić muszą się zawodnicy Orlenu Wisły Płock, a brązowy krążek przypadł podopiecznym Marcina Lijewskiego z Zabrza.Pozostałe rozgrywki są zawieszone.Co to oznacza? Mówiąc najprościej oznacza to niepewność. Z jednej strony ZPRP daje nadzieję,że piłka ręczna powróci przed wakacjami,ale analizując sytuację geopolityczną w kraju i na świecie szanse na wznowienie rozgrywek nie są duże. Zaglądając na podwórko wielkopolskiego szczypiorniaka zmagania zakończyli tylko juniorzy. W grupie finałowej z nadziejami na awans do rozgrywek centralnych cały czas są juniorzy młodsi Michała Tórza.Podopieczni Tomasza Draszkiewicza są czołowym zespołem w rozgrywkach młodzika i również marzyli o reprezentowaniu Wielkopolski na arenie ogólnopolskiej. Po turnieju w Obornikach w finale dzieci zameldował się MKS IV Joanny Draszkiewicz, a podobną sytuację mają ich młodsi koledzy w rozgrywkach dzieci młodszych.Dużym problemem jest odwołanie Olimpiady Młodzieży.Nasze województwo miało reprezentować aż 6 zawodników MKSu Poznań,którzy na co dzień uczą się sportowego fachu pod okiem Jakuba Kasperczaka.

Wstrzymane są rozkręcające się na wiosnę rozgrywki MKS Handball Ligi oraz Liga Szkrabów, taktyka i technika indywidualna zastąpiona została ćwiczeniami ogólnorozwojowymi w domu, a budowanie atmosfery w zespole odbywa się głównie za pomocą internetu.Czasy są trudne, ale musimy sobie z tym poradzić. Najważniejsze jest teraz zdrowie , a reszta schodzi na dalszy plan.

I właśnie tego zdrowia życzymy wszystkim zawodnikom, rodzicom,trenerom,kibicom, działaczom i sędziom, a przede wszystkim opiece medycznej,która właśnie teraz toczy swój bardzo ważny mecz !!!