Cierpliwość została nagrodzona

Długo czekali na swoje pierwsze punkty zawodnicy drugiej ekipy młodzika. Ich cierpliwość została jednak nagrodzona i w swoim przedostatnim meczu fazy zasadniczej pokonali na własnym parkiecie SKF Spartę Oborniki 30:28. Młodzi poznaniacy do przerwy prowadzili 15:11, ale po zmianie stron do odrabiania strat ruszyli goście. Na trzy minuty przed końcową syreną na tablicy świetlnej widniał wynik 28:26 dla miejscowych, ale dobrze grający tego dnia Patryk Zakrzewski wyprowadził swoją drużynę na trzy bramkowe prowadzenie. Ambitni oborniczanie zmniejszyli jeszcze straty do dwóch oczek, ale na więcej już nie starczyło im czasu.

Obok wspomnianego Patryka Zakrzewskiego bardzo skuteczny był zdobywca 12 bramek – Jakub Jagiełko.

Przed czerwono-czarnymi jeszcze jeden pojedynek z Liderem Swarzędz i zasłużony odpoczynek. Ich starsi koledzy z pierwszego zespołu zagrają jeszcze dwa ważne dla układu tabeli mecze. Już w najbliższy poniedziałek i rywalem będzie KS Posnania Poznań.