Baraże dla Nielby Wągrowiec

Dwukrotnie lepsza w meczach barażowych Nielba Wągrowiec reprezentować będzie Wielkopolskę w rozgrywkach centralnych w kategorii juniora. Oba mecze miały bardzo podobny przebieg. Do 40 minuty spotkania ton grze nadawali poznaniacy.Ale końcówki obu pojedynków należały zdecydowanie do zawodników z Wągrowca i to oni zwyciężając najpierw 32:28, a dwa dni później 35:29 przypieczętowali awans do Ćwierćfinałów Mistrzostw Polski.Dla podopiecznych Jakuba Kasperczaka ostatnie 20 minut pierwszego starcia to istny dramat bowiem jeszcze w 41 minucie spotkania prowadzili 24:17….Od tego momentu kompletnie stanęli co z zimną krwią wykorzystali przyjezdni wyprowadzając cios za ciosem. Podobnie było w czwartek i choć pojedynek był bardziej wyrównany to właśnie poznaniacy prowadzili przez większa część meczu.

W pierwszym starciu liderami strzelców wśród czerwono-czarnych byli Jarosław Wasyniak i Dominik Hellwing. Lewoskrzydłowy również w rewanżu nie spuścił z tonu i zdobył sześć bramek. O jedną więcej zanotował na swym  Eryk Bernacik, który swoją ambitna postawą przyćmił nawet zawodników z SMSu.

Dla niektórych zawodników MKSu było to pożegnanie z młodzieżową piłką ręczną. Znaczna część zespołu to jednak zawodnicy młodsi i zdobyte doświadczenia na pewno zaprocentuje w przyszłości.

Bramki dla MKSu zdobyli:

MKS Poznań-Nielba Wągrowiec

J.Ockert,K.Mąńczak, H.Wójtowicz, J.Wasyniak 11,D.Hellwing 4,E.Bernacik,S.K.Kowalik po 3,D.Skraburski,G.Der i M.Szuba po 2,H.Przybylski 1,Jastrzębski.T.Stróżyński,K.Jańczak, S.Napierała.J.Podgórny

Nielba Wągrowiec – MKS Poznań

J.Ockert,K.Mąńczak, H.Wójtowicz, E.Bernacik 7, D.Hellwing 6,J.Wasyniak i K.Kowalik po 4,T.Stróżyński , S.Jastrzębski,D.Skraburski po 2,J.Podgórny 1,K.Jańczak 1,S.Napierała,M.Szuba