Arcyciekawa końcówka sezonu

Przed nami ostatnie rozdanie na parkietach 1 ligi. Co ciekawe, po 25 kolejkach nie wiadomo ani kto awansuje do Superligi, ani kto będzie musiał grać w barażach o utrzymanie na zapleczu elity. W tej pierwszej grupie rywalizują ze sobą Warmia Traveland Olsztyn, Wybrzeże Gdańsk i KS Meble Wójcik Elbląg. O spokojne zakończenie sezonu zagrają natomiast w ostatnim meczu MKS Poznań i KPR Wolsztyniak Wolsztyn. Najbliżej awansu są elblążanie. Jeśli zwyciężą w swoim ostatnim spotkaniu w Grudziądzu nikt nie zabierze im wielkiej fety. O przedłużenie szans na walkę o Superligę powalczą zawodnicy z Gdańska i z Olsztyna. Ci pierwsi już piątek podejmą spadkowicza ze Świdnicy, natomiast Warmia pojedzie na Wybrzeże by zagrać z SMS Gdańsk. Na dole tabeli też jest bardzo ciekawie. Znamy już zespoły, którym nie udało się utrzymać w 1 lidze. Mimo dzielnej postawy w drugiej rundzie do 2 ligi spadły ŚKPR Świdnica oraz MKS Mueller Grudziądz. Do ostatniej minuty toczyć się będą boje o uniknięcie gry w barażach. Na tą chwilę bliżej tego są zawodnicy Wolsztyniaka. To podopieczni Zbigniewa Markuszewskiego mają dwa punkty przewagi i cztery bramki w zapasie. W swoim ostatnim meczu zwyciężyli zarówno wolsztynianie jak i poznaniacy. Ci pierwsi pokonali SMS Gdańsk, natomiast gracze Domana Leitgebera w ostatnich sekundach zdobyli dwa punkty w Lesznie. Kto w sobotę będzie miał więcej powodów do radości?

Początek spotkania MKS Poznań KPR Wolsztyniak Wolsztyn o godzinie 18.00 w sali sportowej Gimnazjum nr 54 w Poznaniu.